O geowłókninie Drain-Sleeve


Drain-Sleeve®  jest ekonomicznym, alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do zasypywania drogim, ciężkim i nieraz trudnym do zdobycia materiałem o odpowiedniej granulacji.

Specjalna włóknina umożliwia zawsze przenikanie drobnych cząstek gleby do systemu drenażowego, a następnie usuwanie z rury drenarskiej wraz z wodą. Pozostałe większe cząsteczki gleby, które zatrzymuje włóknina, łączą się ze sobą na jej zewnętrznej powierzchni.

Efekt wypełnienia, jak w przypadku granulatu, poprawia przepuszczalność rodzimych wypełnień w bezpośrednim otoczeniu instalacji drenarskiej.


Geowłóknina Drain-Sleeve® sprawdza się w najbardziej niekorzystnych warunkach. Jej struktura zapewnia właściwą filtrację i maksymalny przepływ wody. Niezależne badania potwierdzają że jest ona skuteczniejsza od innych rozwiązań. Brak szwu oznacza także brak słabego punktu całego system filtrującego. Geowłóknina Drain-Sleeve® jest  wyjątkowo odporna na rozerwanie. Nie ulega butwieniu lub pleśnieniu. Wykazuje niezwykłą odporność na działanie czynników chemicznych.


Co najważniejsze, geowłóknina Drain-Sleeve® to niezawodny sposób na zapewnienie drożności systemów drenarskich bez konieczności ich kosztownej wymiany lub naprawy. Klienci cenią włókninę za różnorodność jej zastosowań, od przemysłu do domu. Na całym świecie założono już miliony metrów instalacji, które niezawodnie działają w zróżnicowanych warunkach glebowych. ‘Nic dziwnego, że geowłóknina jest zalecana przez głównych producentów rurek drenarskich. Nie wahaj się przed jej zastosowaniem. Rozwiąż wszelkie problemy raz na zawsze’.


Różnorodność rozmiarów


Geowłóknina Drain-Sleeve® jest dostępna w szerokim asortymencie  wymiarów i typów, aby spełnić wymagania i oczekiwania klienta.  


symbol średnica rury
FLR40 40mm
FLR50 50mm
FLR60 60mm
FLR80 80mm
FLR92 92mm
FLR100 100mm
FLR125 125mm
FLR160 160mm
FLR200 200mm
FLR250 250mm
FLR300 300mm