O geowłókninie Drain-Sleeve


Rękaw drenarski Drain-Sleeve®  jest ekonomicznym, alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do zasypywania drogim, ciężkim i nieraz trudnym do zdobycia materiałem o odpowiedniej granulacji.

Specjalna włóknina w formie rękawa umożliwia zawsze przenikanie drobnych cząstek gleby do systemu drenażowego, a następnie usuwanie z rury drenarskiej wraz z wodą. Pozostałe większe cząsteczki gleby, które zatrzymuje włóknina, łączą się ze sobą na jej zewnętrznej powierzchni.

Efekt wypełnienia, jak w przypadku granulatu, poprawia przepuszczalność rodzimych wypełnień w bezpośrednim otoczeniu instalacji drenarskiej.


Geowłóknina Drain-Sleeve® sprawdza się w najbardziej niekorzystnych warunkach. Jej struktura zapewnia właściwą filtrację i maksymalny przepływ wody. Niezależne badania potwierdzają że jest ona skuteczniejsza od innych rozwiązań. Brak szwu oznacza także brak słabego punktu całego system filtrującego. Geowłóknina Drain-Sleeve® jest  wyjątkowo odporna na rozerwanie. Nie ulega butwieniu lub pleśnieniu. Wykazuje niezwykłą odporność na działanie czynników chemicznych.


Co najważniejsze, geowłóknina Drain-Sleeve® to niezawodny sposób na zapewnienie drożności systemów drenarskich bez konieczności ich kosztownej wymiany lub naprawy. Klienci cenią włókninę za różnorodność jej zastosowań, od przemysłu do domu. Na całym świecie założono już miliony metrów instalacji, które niezawodnie działają w zróżnicowanych warunkach glebowych. ‘Nic dziwnego, że geowłóknina jest zalecana przez głównych producentów rurek drenarskich. Nie wahaj się przed jej zastosowaniem. Rozwiąż wszelkie problemy raz na zawsze’.


Różnorodność rozmiarów


Rękaw drenarski Drain-Sleeve® jest dostępny w szerokim asortymencie  wymiarów i typów, aby spełnić wymagania i oczekiwania klienta.  


symbol średnica rury
FLR50
40-55mm
FLR60
60mm
FLR100
80-110mm
FLR160*
160mm
FLR200*
200mm
FLR250* 250mm
*na zamówienie